Cilt kırışıklığı nedir? Neden oluşur?

23.02.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Cilt kırışıklığı nedir? Neden oluşur??

Cilt kırışıkları yani yaşlanma belirtileri doğal bir süre olmasına rağmen dış etkenler tarafından da oldukça etkilenmektedir. Vücudun maruz kaldığı çevresel faktörler derinin yaşlanma süresini hızlandırabilir. İnsan yüzünde var olan iki tane cilt kırışıklığı vardır. Birincisi dinamik kırışıklılık, cilt altındaki mimik kaslarının hareketleridir. Mesela sürekli sinirli olan birisinin iki kaşının ortası kırışıktır. Yine kaz ayakları ve burnun kanatlarından ağız kenarına doğru uzanan kırışıklarda dinamik kırışıklık örneklerindendir. Statik kırışıklık ise yaşlanma, yer çekimi, güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Alında meydana gelen kırışıklıkları da statik kırışıklara örnek verebiliriz.

Yaşanmanın doğal sonucu olarak kırışıkları, hayatımızdaki birkaç alışkanlığı değiştirirsek azaltabiliriz, oluşmalarını yavaşlatabiliriz. Sırayla zararlı alışkanlıkların ne olduğuna bakalım:

Yüzdeki makyajı silmeden uyumak. Makyaj ürünleri kimyasal maddelerdir ve uzun süre yüzde kalması zararlıdır. Gün içerisinde de makyaj üzerine makyaj yapmak sakıncalıdır. Özellikle uyumadan önce yüz mutlaka temizlenmelidir. Eğer temizlenmezse ciltteki gözenekler kir ile dolar ve cilt nefes alamaz. Ciltte sivilcelere de sebep olan bu durum yaşlanmayı da hızlandırır. Makyajınızı temizlediğiniz zaman cildinize nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Kandaki şekerin yüksek oluşu: Şeker cildin düşmanlarından birisidir. Cildin daha parlak ve sağlıklı yapıda olması kandaki şekerin miktarına bağlı olarak değişir. Şeker bağışıklık sistemini zayıflatır. Bağışıklık sisteminin yavaşlaması cilde yansır. Hem sağlığınız hem de cildiniz için şekeri hayatınızdan uzaklaştırın. Cildinizin su ihtiyacını karşılamak içinde bol bol su için.

Sigara kullanmak. Sigara bir zehirdir. Bile isteye vücuda alınan bu zehir cildi yaşlandırır. Cildin esnekliğini azaltır ve kırışıkların artmasına sebep olur.

Tekrarlanan mimikler. Sürekli aynı mimiklerin kullanmanız cilt kırışıklılığınız sebebi olabilir. Gençken yüzde eski haline dönebilen bu kırışıklıklar yaşlandıktan sonra kalıcı hale gelebiliyor maalesef. Bu yüzden biraz poker face olmayı öğrenmeliyiz.

Güneş kremi kullanmamak. Güneş D vitamini için vücudumuza gereklidir. Evet, ama güneşten gelen zararlı ışınlara karşı da kendimizi korumak zorundayız. Bu yüzden yaz, kış güneş kremini kullanmalınız.

Uyku pozisyonunun yanlış olması. Yüzüstü uyumak cilt ve boyun kırışıklılığını artırdığı görülmüştür.

Sağlıksız beslemek: sağlıksız ve kötü belenme bütün vücuda olumsuz etkisi olduğu gibi cildimize de yansır. Günlük sağlıklı beslenme alışkanlığını edinirsek vücudumuza alacağımız cilt için gerekli olan A, E ve C vitaminini almış oluruz. Böylece cilt sağlığımızı korumuş oluruz.

Günlük hayatta edineceğimiz bu alışkanlıklar uzun dönemde bizlere güzel bir cilt olarak dönecektir.Somon Dna
Somon Sütünden Elde Edilen Insan DNA’sına Çok Benzeyen Polimerize DNA’dır. Sterildir. Paraben, Alkol, Parfüm, Hayvansal Kökenli Maddeler, Silikon Ve Renklendirici Içermez.

ÜRÜN FİYATI: 69,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI