Akne Nedir? Sebepleri ve Belirtileri Nedir?

16.04.2018
Afrodizyaklı Parfüm

Akne Nedir? Sebepleri ve Belirtileri Nedir??

Karanlık hiperpigmentasyon izlerinden kızgın kırmızı lekelere kadar uzanan akne izleri çok korkulan bir cilt problemidir. Bazı durumlarda, lezyonlarda veya sivilcelerin sıkıldığı veya çizildiği bir enfeksiyon olabilir.

Akne Nedir?

Temel olarak, akne, toz, kirlenmiş hava, ter veya kirli su ile uzun süreli temasın bir sonucu olarak deri üzerinde kistler şeklinde görünen papüller adı verilen siyah noktalara, beyaz kafalara ve kısa pembe yumrulara işaret eder. Akne genellikle yüzde görülür, ancak bacaklar, kalçalar, omuzlar, göğüs ve sırt gibi bölgeler de bazı durumlarda bu cilt durumundan etkilenmez. Kaliforniya'daki Acne Araştırma Enstitüsü'ndeki dermatologlara göre, erkekler ve kadınlar bile sivilcelerin genç ve tüysüz olduğu için 25 veya 35 yaşlarında, hatta bazen daha yaşlı, çoğu insanın bilmediği akneleri bile yaşayabilirler.

 

Akne tıkanmış gözenekler ve Ulusal Artrit ve Kas-iskelet ve Deri Hastalıkları Enstitüsü tarafından bildirilen bir lezyonların patlamasına bağlı olarak ortaya çıkar. Akne, bir genç veya bir yetişkin olduğunuzda deneyimlemek için utanç verici bir durum olabilir; ama hormonal yüklü yıllar geçtikten ve tekrarlama olasılığını azalttığında, yara izleri, lekeler ve akne izleri hala çok fazla kendine güven ve sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden akne durumunu tedavi etmek yeterli değildir; Akne izleri de ele alınmalıdır.

Akne İzlerinin Nedenleri

Akne izleri için çok sayıda şey vardır. Farklı dermatologlar ortaya çıkmaları için farklı teorilere sahiptir. Bunların hiçbiri bunun tam ve tek bir sebebini göstermese de, ortak olan şey bir kişinin derisinden ve içinde yaşadıkları çevre koşullarından etkilenmeleridir. Aşağıda, akne yara izi için bazı nedenleri tartıştık:

 

Yağın Cilt Üzerindeki Varlığı: Çok fazla yağ, cilt gözeneklerini tıkayarak cildin nefes almasını zorlaştırır, böylece iyileşme sürecini yavaşlatır ve yaralara neden olur.

Bakterilerin Birikimi: Bakterilerin büyümesi için ideal olan yer, saç köklerinin etrafıdır. Bu, akne eğilimli bölgedeki kırmızı ve sarı renkli lezyonlar ile sonuçlanır.

Ölü Deri Hücreleri: Cildinizin içinde bulunan yağ bezleri sebum salgılar; Bu işlem cildinizi yağlamanıza yardımcı olur. Bu yağ bezleri çok miktarda sebum salgıladığında, ölü cilt hücrelerinin birikmesine neden olur ve bu da sivilce yaralanmasına neden olur.

Yukarıdaki üç, akne izlerinin başlıca nedenleri veya nedenleridir. Ayrıca ikincil nedenlere de bakacağız:

Genetik: Genetik ayrıca sivilce yaralarında da önemli bir rol oynar. Aynı çileden geçen ebeveynleri olanlar, diğerlerine göre akne izlerine daha eğilimlidir.

Sıkışması ve tıkanması: Yaralanmaya neden olabilecek bir başka şey akne lekeleri veya sivilcelerin sıkışması ve tıkanmasıdır.

Tedavi yapılmazsa: Sivilceleriniz varsa ve yüzünüzde, kollarınızda, omuzlarınızda vs. çok fazla şey yaşıyorsanız, bunun için biraz tedavi almanız çok önemlidir. Çünkü eğer yapmazsan, akne izlerinin olması beklenir.

Akne izi belirtiler

Aşağıdakiler akne izlerinin ortak belirtileridir.

Yükseltilmiş lezyonlar: Bunlar en yaygın olanlarıdır ve içlerinde irin vardır. Onlar da püstül denir.

Karanlık noktalar: Sivilce iyileştikten sonra, iyileşmesi birkaç hafta veya ay sürecek bir yara izi olan pigmentli lekeler bırakır.Somon Dna
Somon Sütünden Elde Edilen Insan DNA’sına Çok Benzeyen Polimerize DNA’dır. Sterildir. Paraben, Alkol, Parfüm, Hayvansal Kökenli Maddeler, Silikon Ve Renklendirici Içermez.

ÜRÜN FİYATI: 69,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI